انواع قرارداد چاپ کتاب با ناشر

سه نوع قرارداد کلی برای چاپ کتاب با ناشر وجود دارد:

1-  قرارداد چاپ کتاب با هزینه شخصی: قراردادی که طی آن شما خودتان هزینه های چاپ و نشر کتاب خودتان را می پردازید و به طبع آن کلیه حقوق مادی و معنوی آن متعلق به خودتان می باشد. این قرارداد برای کتاب هایی که برای تقویت رزومه، چاپ کتاب با تیراژ پایین، اساتیدی که کتاب خودشان را برای دانشجویانش چاپ میکنند، چاپ کتاب برای اعطای هدیه به اطرافیان و همچنین مولفینی که به بازار کتاب خودشان مطمئن هستند و خودشان فروش کتاب را می شناسند پیش نهاد می شود. در این نوع از قرارداد چاپ کتاب فقط 10 درصد از هزینه روی جلد به ناشر به عنوان حق نشر تعلق خواهد گرفت. در این نوع قرارداد اگر بعد از چاپ کتاب، مولف به چاپ کتاب های بیشتری نیاز داشته باشد با 50 درصد تخفیف قیمت روی جلد در اختیار مولف قرار خواهد گرفت.

هزینه چاپ کتاب

2- قرارداد چاپ کتاب با اسپانسری ارشدان: قراردادی که طی آن ناشر بر روی کتاب شما سرمایه گذاری می کند و هزینه های چاپ کتاب شما را متقبل می شود که در این صورت  کلیه حقوق مادی کتاب به ناشر تعلق خواهد گرفت و فقط 10 درصد از هزینه روی جلد به مولف یا مولفین تعلق خواهد گرفت. این روش منوط به پذیرش و متقاعد شدن ناشر برای سرمایه گذاری روی چاپ کتاب شما می باشد. مطمئنا تا وقتی که ناشر بازار کتاب شما را نشناسد یا نبیند اقدام به سرمایه گذاری روی کتاب شما نمیکند. در صورتی که مولف کتاب های خودش را بخواهد بخرد، در این قرارداد به مولف فقط 15 درصد از روی جلد تخفیف داده می شود.

 

3- قرارداد چاپ اول کتاب: در این قرارداد فقط حقوق مادی چاپ اول کتاب (درتیراژ 1000) به انتشارات واگذار می شود. و مولف یا مترجم صاحب حقوق مادی و معنوی  چاپ های بعدی کتاب خود می ماند. این قرارداد مناسب افرادی است که به دنبال اسپانسری انتشارات می باشند ولی به هر دلیلی موفق نشدند. در این قرارداد فقط مبلغ 500000 تومان از مولف در مجموع برای انعقاد قرارداد و اخذ مجوز ها، صفحه بندی و طراحی جلد و چاپ گرفته می شود و هزینه دیگری اخذ نخواهد شد. در این نوع قرارداد 5 جلد از کتاب چاپ اول به مولف هدیه داده می شود. مولف بلافاصله برای چاپ دوم می تواند با هر ناشر دیگری که می خواهد قرارداد ببندد. اگر مولف کتاب خودش را در چاپ اول بخواهد با هزینه 50 درصد روی جلد برایشان مهیا می شود.

 

برای دریافت مشاوره رایگان یا اعلام هزینه های دقیق می توانید تماس بفرمایید یا عدد 7 را به  09197349500 پیامک کنید.

با توجه به وضعیت شیوع کرونا تمامی مراحل از انعقاد قرارداد، آماده سازی کتاب و چاپ و ارسال کتاب به صورت غیر حضوری نیز انجام می شود تا نیازی به خروج از منزل نداشته باشید.

دفتر مرکزی  (خط ویژه شش رقمی)              47625500 - 021

ساعت اداری خانم بیک زاده                        09197349100

ساعت اداری خانم رحیمی                          09190441620

ساعت اداری خانم دکتر شهاب                     09197349500

ساعت غیر اداری آقای شیدایی                    09199170040

تماس، واتس اپ، تلگرام، وایبر

از اینکه بستری برای دریافت مشاوره هایی بدون جانبداری و واقع گرایانه مهیا نمودیم، به خود می بالیم.

قیمت حدودی چاپ کتاب (صفر تا صد: از آماده سازی کتاب، مجوز ها و چاپ)    700 هزار تومان

هزینه چاپ کتاب

 

در صورتی که بخواهید هر یک از قرارداد های فوق را بررسی نمایید می توانید با انتشارات تماس بگیرید و درخواست نمونه قرارداد نمایید.

 

شمس الدین یوسف آملی - چاپ کتاب ارشدان

ناشر: دکتر شمس الدین یوسف آملی

رتبه یک کنکور دکتری ژنتیک

مدیر مسئول موسسه آموزشی تالیفی ارشدان

مدیر عامل مرکز تحقیقات ژناریا

مدرس دانشگاه

دارای چندین کتاب، مقاله و اختراع

 

مطالعه صفحات زیر به شما پیش نهاد می شود:

 

مراحل چاپ کتاب

انواع قرارداد چاپ کتاب با ناشر

هزینه چاپ کتاب

چاپ کتاب فوری در تیراژ پایین

راهنمای انتخاب روش چاپ کتاب

زمینه های چاپ کتاب

محاسن چاپ کتاب در انتشارات ارشدان

کارگاه مقاله نویسی

کارگاه پروپوزال نویسی

کارگاه رفرنس نویسی اند نوت

آدرس شعب و نمایندگی

تقویت رزومه

ارشدان در نمایشگاه بین المللی کتاب